Valeria Danko

 

Стаття про Піони
Піони

Для того щоб квіти піони були пишні, їм потрібна правильна посадка і гідний догляд щоб вирощувати. На швидку руку посадка півонії не робиться. Це королівська квітка яка вимагає догляду, уважної і грунтовної посадки, для отримання найкрасивіших королівських квітів. Посадка півоній - це як посадити велике дерево. Яма під посадку повинна мати мінімум 50 см за обсягом глибині і ширині, яка на три чверті заповнюється грунтами, живильної землею. І 1/4 це городня земля в яку садимо квітка.

Для добрива у вигляді поживних підживлень в яму для квітів піонів можна додати добре підготовлений листовий перегній - садовий, добре перепрілий гній, який пролежав не менше одного року, дуже добре кінський гній, він може бути свіжим. У чому-то все перемішуємо,поливаємо, додаємо мінералку, доломітового борошна багато(на посадкову яму приблизно 400 грам)півонії не переносять кислий і слабо-кислий грунт.

Цією живильною сумішшю заповнюємо на три чверті посадкової ями, покласти зеленку, потім насипаємо чистої городньої землі з грядки. Поливать півонії обов'язково протягом загального періоду росту але не подтапливая коренів. Поливати не часто, але довше і рясно. Поливи холодною водою виключити, краще прогрітій тимчасово під сонцем. Одного куща квітки піона за полив рекомендується від 10 л. поливної води, а краще 3-4 відра щодо розмірів кущів рослини. У жарку погоду не допускайте утворення земляний поверхневої кірки після поливання. Для цього регулярно розпушуйте землю навколо куща.

Хвороби півоній.

Основна хвороба піонів це сіра гниль. Вона починається коли краї листя починають всихати, корічневеть і виникають на них характерні плями. Небезпека хвороби на півоніях розвиток її далі, вона через стебла проникає в коріння. Причини гнилі це перезволоження, вогкість, туман, затяжні дощі. Щоб запобігти гнилі, потрібно з ранньої весни проводити анти грибну і антибактеріальну обробку.

Препарати для обприскування на піонах - міді містящі:мідний купорос,хом, аксихом. Препарати міді порушують екологію і накопичуються в землі. Тому використовуються більш м'які засоби - це фітоспорин. Але вже якщо захворіла півонія, то звичайно потрібно використовувати препарати міді. За сезон профілактично можна обробляти близько 2-3 разів. Крім гнилі півонія практично не хворіє. Однак рідко зустрічається кільцева мозаїка. Мурахи які повзають шкоди квітці не роблять. А ось бронзовок з рослини треба по можливості струшувати, при великій кількості шкідники бронзовкі будуть є квітка. Якщо одна бронзовка на квітці, то нічого страшного.

Піон іто гібрид.

В Японії квітникарями були отримані абсолютно нові квіти піони японцем Іто, який справив гібридизацію трав'янистої і деревовидного півонії. Він провів дуже тонку роботу, отримав насіння і виростив абсолютно незвичайні форми. Вони мали вигляд деревовидних півоній ,але фізіологію трав'янистих. Надземна частина цих кольорів може перезимувати,а може і відмирати. Вони чудово цвітуть з пагонів поточного року. Агротехніка вирощування іто-гібридів схожа з трав'янистими, тільки бруньки можна посадити на 5 см. Іто-гібриди стабільно зимують в московських умовах. Надземну частину іто-гібридів і трав'янистих півоній краще обрізати восени чим нижче, тим краще, тоді квітка стає великою і цвісти відмінно буде, навіть краще.

Пишне цвітіння квітки піона залежить від правильної закладки та оформлення бруньок оновлення, зростання їх починається після цвітіння куща. Здорові листя забезпечують стабільне живлення йому,тому необхідно робити профілактику грибних захворювань і гнилі, для декоративності куща, а бруньки встигли сформуватися для наступного цвітіння. Так обрізку пиону залишають на пізню осінь, коли листя повністю поляжуть. Обрізають пионовый кущ під самий корінь, посипають зверху крихтою торфу від сильних морозів.

Іто-гібрид півонія може на одному місці сидіти 10 років. В перший рік, як і трав'янистим піонам зеленці краще не давати квітнути. На одному п'ятирічному кущі може бути до п'ятдесяти квітів. Кущі мають габітус і форму деревоподібних, вони округлої форми, дуже густе листя, які залишаються декоративні весь сезон. Они практично нічим не хворіють. Квіти піони іто-гібридів розпускаються по черзі одну квітку за одною і мають тривалий період цвітіння. Цвісти починають 1-10 червня і закінчать цвітіння в липні. Продаються півонії для посадки безпосередньо на дачі в Московських і Підмосковних квіткових, садових центрах.Создан 19 фев 2015 
Згадуючи про цю легендарну жінку, британський актор Пітер Устинов зауважив: "Цифри говорять, що Одрі померла молодою. Чого цифри не кажуть - це те, що Одрі померла б молодою у будь-якому віці". Дивлячись на фотографії, розумієш, одна з головних заслуг Одрі Хепберн в тому, що вона зуміла піднести безліч уроків сучасним жінкам, подати приклад того, як можна прожити життя, будучи по-справжньому гармонійною і цілеспрямованою особистістю.